خانه / نویسندگان / آنی دیلارد

آنی دیلارد

یکی از شاخص‌ترین نویسندگان جستار است که جستار خورشیدگرفتگی او در تمام دوره‌های کارگاهی و دانشگاهی نانفیکشن تدریس می‌شود. مجموعه جستارهای ادبی او با عنوان «زائر رودخانه تینکر» جایزه پولیتزر بهترین اثر غیرداستانی سال 1975 را برد. دیلارد این کتاب را به عنوان خاطرات روزانه خودش از گردش در طبیعت اطراف خانه‌اش شروع کرد. کتاب تک‌گویی‌های راوی بی‌نامی است که در نزدیکی رودخانه تینکر زندگی می‌کند و تفکرات و مشاهداتش را از طبیعت و تغییر فصل‌ها گزارش می‌کند. این زیارت چهار بخش اصلی دارد، یادآور چهار فصل سال. کتاب افکار نویسنده را درباره تنهایی، نویسندگی، مذهب، و همچنین مشاهدات علمی او را از زندگی جانوران و گیاهان به زبانی شاعرانه نقل کرده و به مضامینی چون وفاداری، طبیعت و آگاهی عمیق‌تر نگریسته و تعمقات نویسنده را دربراه طبیعت و تاثیر تغییر فصل‌ها بر آن بیان کرده است.

دیلارد همچنین مموآری با عنوان «کودکی آمریکایی» دارد که در آن از بیداری‌اش از کودکی بی‌خیال به جهان بزرگ بیرون نوشته است.

او در کالج هالینزِ ویرجینیا ادبیات و نویسندگی خلاق خواند و در همان جا با همسرش آر.اچ.دیلارد، که استادش نیز بود، آشنا شد و ازدواج کرد.

جستار خورشیدگرفتگی ابتدا در مجله آنتائوس و بعد در کتاب «آموختن سخن گفتن به سنگ» چاپ شد.

درباره ی ویراستار

همچنین ببینید

ماریا پوپوا - Maria Popova

ماریا پوپوا

نویسنده و بلاگ‌نویس، منتقد ادبی و فرهنگی متولد سال 1984 است. او اهل بلغارستان است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *