خانه / نویسندگان / آنی دیلارد

آنی دیلارد

آنی دیلارد - annie dillard

یکی از شاخص‌ترین نویسندگان جستار است که جستار کسوف کامل یا خورشیدگرفتگی کامل او در اغلب دوره‌های کارگاهی و دانشگاهی نانفیکشن تدریس می‌شود. مجموعه جستارهای ادبی او با عنوان «زائر رودخانه تینکر» جایزه پولیتزر بهترین اثر غیرداستانی سال 1975 را برد. دیلارد این کتاب را به عنوان خاطرات روزانه خودش از گردش در طبیعت اطراف خانه‌اش شروع کرد. کتاب، تک‌گویی‌های راوی بی‌نامی است که در نزدیکی رودخانه تینکر زندگی می‌کند و تفکرات و مشاهداتش را از طبیعت و تغییر فصل‌ها گزارش می‌کند. این زیارت چهار بخش اصلی دارد، یادآور چهار فصل سال. کتاب افکار نویسنده را درباره تنهایی، نویسندگی، مذهب، و همچنین مشاهدات علمی او را از زندگی جانوران و گیاهان به زبانی شاعرانه نقل کرده و به مضامینی چون وفاداری، طبیعت و آگاهی عمیق‌تر نگریسته و تعمقات نویسنده را دربراه طبیعت و تاثیر تغییر فصل‌ها بر آن بیان کرده است.

دیلارد همچنین مموآری با عنوان «کودکی آمریکایی» دارد که در آن از بیداری‌اش از کودکی بی‌خیال به جهان بزرگ بیرون نوشته است.

او در کالج هالینزِ ویرجینیا ادبیات و نویسندگی خلاق خواند و در همان جا با همسرش آر.اچ.دیلارد، که استادش نیز بود، آشنا شد و ازدواج کرد.

جستار خورشیدگرفتگی ابتدا در مجله آنتائوس و بعد در کتاب «آموختن سخن گفتن به سنگ» چاپ شد. ترجمه این جستار را صفورا رهبری برای وبسایت ناداستان بهتر از داستان انجام داده است.

از این نویسنده در وبسایت ما بخوانید:

همچنین ببینید

جون دیدیون

جون دیدیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *