خانه / نویسندگان / شریل استرید

شریل استرید

شریل استرید - cheryl strayed

شریل استرید مموآرنویس آمریکایی و میزبان پادکست معروف Dear Sugar است. او در سال 1968 در اسپانگلر پنسلوانیا به دنیا آمد. در شش سالگی با خانواده‌اش به منطقه‌ای روستایی در مینه‌سوتا مهاجرت کرد و در خانه‌ای زندگی می‌کرد که برق و آب لوله‌کشی نداشت. مادر و ناپدری‌اش در خانه‌ای کنار مزرعه زندگی می‌کردند و شغلشان کشاورزی بود. او در مصاحبه با پادکست لانگ‌فورم می‌گوید: در خانة ما کسی نمی‌دانست هاروارد چیست که بخواهد آرزو کند روزی وارد دانشگاهی مثل هاروارد شود.

او بعدها در دانشگاهی محلی درس خواند و وقتی دانشجوی سال آخر دانشگاه بود، مادرش را که تنها 45 سال داشت، در اثر سرطان ریه از دست داد. شوک مرگ مادرش تا به امروز در تمام نوشته‌های او هست، اما نمود آن بیش از هرجا در مموآر او یعنی کتاب «طبیعت وحشی: از گم‌شدن تا پیدا شدن» دیه می‌شود. این کتاب به سرعت در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز قرار گرفت و در مجموعه کتاب‌های معرفی‌شدة اپرا وینفری نیز قرار گرفت. کتاب به بیش از سی زبان از جمله فارسی نیز ترجمه شده است و بر اساس آن فیلمی پرمخاطب در سال 2014 ساخته شد.

شریل استرید در این کتاب روایت کرده است که مرگ مادرش چطور باعث آشفتگی روحی او می‌شود تا آنجا که از همسرش جدا می‌شود و برای پیدا کردن خودش پای در سفر پیاده‌روی یک‌ماهه در کوهستان پاسیفیک در غرب آمریکا می‌گذارد. متن انگلیسی کتاب آنقدر خوب نوشته شده که باعث می‌شود یک بار همراه با نویسنده در اندوه گم شوید و همراه با او در تشنگی و خستگی جنگل‌های وحشی غرب آمریکا خود را پیدا کنید.

جستار «چیزهای کوچک زیبا» نمونه‌ای از سبک نوشتن این نویسنده را نشان می‌دهد که چطور با نمونه‌هایی ساده از زندگی روزمره در متنی کوتاه می‌تواند شما را منقلب کند و دست بر عمیق‌ترین عواطف انسانی‌تان بگذارد.

همچنین ببینید

جون دیدیون

جون دیدیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *